Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva caféverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 6 278 | 5 770 | 5 544 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 780 | 203 | 442 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 784 | 206 | 457 |
| Årets resultat (tkr) | 622 | 161 | 365 |
| Summa tillgångar (tkr) | 2 146 | 1 453 | 1 703 |
| Antal anställda | 5 | 5 | 5 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 6 278 | 5 770 | 5 544 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 780 | 203 | 442 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 784 | 206 | 457 |
| Årets resultat (tkr) | 622 | 161 | 365 |
| TILLGÅNGAR | 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 94 | 133 | 104 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 2 052 | 1 320 | 1 599 |
| Tillgångar (tkr) | 2 146 | 1 453 | 1 703 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 953 | 331 | 870 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 47 | 47 | 47 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 145 | 1 075 | 786 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 2 146 | 1 453 | 1 703 |
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 5 | 5 | 5 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 256 | 1 154 | 1 109 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 12.4% | 3.5% | 8.0% |
| Soliditet | 46.0% | 25.1% | 53.1% |
| Kassalikviditet | 170.7% | 112.8% | 193.9% |
Café Tre Musketörer AB ingår i en koncern med 3 bolag. Koncernmoderbolag är Evanleo AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-06.
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva caféverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.